Magiczne 16 urodziny

Sabrina Spellman to z pozoru całkowicie zwyczajna nastolatkaChilling Adventures of Sabrina. Sezon czarownic autorstwa Sarah Rees Brennam (https://www.taniaksiazka.pl/chilling-adventures-of-sabrina-sezon-na-czarownice-sarah-rees-brennan-p-1305561.html), to powieść powstała na podstawie kultowego serialu wyprodukowanego przez platformę Netflix. Jest to idealna pozycja dla wszystkich miłośników opowieści magicznych, ale też dla tych, którzy nie stronią od klimatów rodem z horrorów.

Sabrina nastoletnia czarownica

Sabrina Spellman to z pozoru całkowicie zwyczajna nastolatka. Chodzi do szkoły, ma trójkę wspaniałych przyjaciół. Na co dzień angażuje się w życie swojego liceum, chodzi do kina i na imprezy. Nikt nie przypuszczałby, że dziewczyna skrywa pewien sekret. Otóż historia jej rodziny sięga daleko korzeniami do świata magii… Sabrina niestety nie ma już rodziców, wychowują ją jej dwie ciotki- Hilda i Zelda. Jak możecie się domyślić, one również nie należą do świata śmiertelników. Pod przykrywką prowadzenia domu pogrzebowego na uboczu miasta, ciotki praktykują magię i uczą drobnych zaklęć Sabrinę.

Granica 16 urodzin

Wszystko w życiu naszych bohaterów byłoby dobrze, gdyby nie zbliżające się 16 urodziny Sabriny. W świecie magii jest to wiek, w którym przyjmuje się chrzest od Czarnego Pana, po którym dziewczyna nie będzie mogła dłużej zwlekać z wstąpieniem do szkoły magii. To oznacza tylko jedno. W dniu swoich 16 urodzin Sabrina Spellman będzie musiała porzucić dotychczasowe życie, zostawić przyjaciół, szkołę. Nie będzie już mogła mieszkać dalej z ciotkami. Wszystko się zmieni. Nic już nie będzie takie samo.

Coraz więcej wątpliwości

Im bliżej do urodzin, Sabrina zaczyna mieć coraz więcej wątpliwości. Czy na pewno jest gotowa, aby rozpocząć naukę w szkole magii? Jak sobie poradzi bez przyjaciół? Jak im się wytłumaczy z tak nagłego zniknięcia? Ale to nie wszystko. Sabrina od lat zakochana jest w swoim przyjacielu Harveyu, wydaje się że ze wzajemnością. Nigdy jednak żadne z nich nie miało odwagi, aby wyznać sobie uczucie. Sabrina postanawia rzucić na ukochanego zaklęcie miłości. To co wydarzy się później wywoła w dziewczynie jeszcze większe wątpliwości. Czy świat magii na pewno jest dla niej? A co jeśli jej przeznaczeniem jest czarna magia? Jeżeli podejmie zła decyzję, nie będzie już odwrotu…

” Chilling advrntures of Sabrina. Sezon czarownic” to pozycja dla wszystkich fanów historii pełnych grozy, żywcem z horrorów. Jeżeli oglądałeś serial, ta książka na pewno Ci przypadnie do gustu. Świetnie skonstruowana fabuła i zaskakujące zwroty akcji gwarantują lekturę z przyspieszonym biciem serca. To pozycja na zaledwie kilka jesiennych wieczorów. Oprócz głównych wątków o magii nie zabraknie także tych z intrygami kryminalnymi, a nawet elementów romantycznych.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com